Zakłady na wyścigi konne. Gdzie i jak obstawiać?

Date

zakłady-wyścigi-konne

Wyścigi konne w Polsce stają się coraz bardziej popularne. Ten sport istnieje już od wielu lat, jednak przez długi czas zarezerwowany był wyłącznie dla ludzi z wyższych sfer. Od pewnego czasu możemy jednak zauważyć zwiększenie dostępności wyścigów konnych, a co za tym idzie większe zainteresowanie. Gonitwy koni zaczęły być transmitowane, a bukmacherzy dodali je do swoich ofert. Jeśli zastanawiasz się, gdzie możesz obstawić wyścigi koni i jak to robić, trafiłeś pod dobry adres.

Gdzie obstawiać gonitwy koni?

Żeby móc obstawiać wyścigi konne, trzeba najpierw wiedzieć, gdzie to robić. Przede wszystkim ta dyscyplina dostępna jest u najlepszych bukmacherów w Polsce, czyli STS-u i Fortuny. Mogą oni sobie pozwolić na zaoferowanie tej dyscypliny swoim graczom i dziś swobodnie możemy typować gonitwy właśnie tam. Użytkownicy mogą wybrać, gdzie wolą grać i z których bonusów bukmacherskich skorzystać. Dzięki temu możemy również porównywać oferty i kursy, a bukmacherzy muszą się liczyć z tym, by zaproponować typerom coś ciekawego.

Jak obstawiać wyścigi konne?

Jeśli już podjąłeś decyzję odnośnie tego, gdzie będziesz obstawiać wyścigi konne, musisz wiedzieć jak je typować. Na pierwszym miejscu istotna jest analiza. W tej dyscyplinie jest ona szczególnie ważna, więc musisz dokładnie wszystko obserwować. Jest bowiem mnóstwo elementów, na które warto zwrócić uwagę. Poniżej prezentujemy najważniejsze z nich:

  • Miejsce zawodów – właściwie trzeba patrzeć na rodzaj toru. Niektórzy dżokeje wolą ścigać się na szybkich torach, podczas gdy inni wolą dłuższe trasy. Należy brać to pod uwagę obstawiając dane wyścigi konne.
  • Masa konia i doświadczenie dżokeja – początkujący jeźdźcy mogą mieć trudniej o odnoszenie sukcesów. Poza tym teoretycznie lżejsze konie mogą być szybsze, jednak jeśli są one dobrze zbudowane, to dodatkowe kilogramy oznaczają mięśnie. W takim wypadku nie tracą za wiele na szybkości.
  • Pogoda w dniu zawodów – ulewa lub upał w dniu wyścigów mogą znacząco wpłynąć na ostateczne wyniki. Sprawdź ją przed zawodami, a będziesz mieć przewagę nad bukmacherem.

Pamiętaj, że oprócz zwykłych zakładów przy których stawia się na zwycięskiego konia, możesz również obstawiać inne zdarzenia. Oferty bukmacherów przewidują także zakłady na poszczególne miejsca lub na określoną kolejność przybyć na metę. Ten ostatni wariant jest oczywiście najtrudniejszy, ale można przy nim najwięcej wygrać.

Zakłady wielogonitwowe

W przypadku dubla wybiera się dwa konie, które dotrą do mety jako pierwszy i drugi. Ich kolejność nie ma wtedy znaczenia, a ważne jest by znalazły się w najlepszej dwójce. To nieco ułatwia zadanie typującemu. W zakładach wielogonitwowych reguły są bardzo zbliżone, jednak tutaj możesz postawić na parę wyścigów na zaś. To oznacza, że nie musisz obstawiać jednego konia, co stanowi niejako zaletę takich zakładów. 

Wirtualne wyścigi koni

Jeśli wolisz obstawiać sporty wirtualne, tam również znajdziesz wyścigi konne. Możesz także potraktować je jako rozgrzewkę przed obstawianiem prawdziwych wyścigów. Wirtualne wyścigi konne ma niemal każdy bukmacher w swojej ofercie, więc warto najpierw pograć trochę dla wprawy. Przykładowo wirtualne wyścigi konne znajdziesz u takich bukmacherów jak STS, Fortuna, PZBuk czy NOBLEbet. Tam również będziesz musiał analizować formę poszczególnych koni i prowadzić statystyki. To samo czeka Cię w prawdziwych wyścigach konnych. Poza tym w sportach wirtualnych masz możliwość obstawiania cały czas, musisz szybko reagować i możesz od razu wypłacić swoje wygrane. 

Więcej
artykułów